+370 657 81184

Randų šalinimas, lyginimas

Randų šalinimas

Randas yra žymė po buvusio odos sužalojimo, traumos arba medicininės intervencijos: po skiepų, nudegimo, įpjovimo, įkandimo, apgamo pašalinimo ar užsitęsusio spuogų gydymo. Randų šalinimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis kantrybės, nes rezultatas džiugint pradeda ne iš karto. Randų šalinimas, randų gydymas odos klinikoje Oderma vykdomas rūgščių ir mezoterapijos pagalba.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „randai po acne“

Randų šalinimas pagal randų rūšis:

Randų šalimas turi būti vykdomas atsižvelgiant į rando rūšį. Randai būna trijų rūšių: hipertrofiniai, keloidiniai ir atrofiniai. Pagal išvaizdą hipertrofiniai randai paprastai būna raudonos spalvos, išvešėję ir iškilūs. Juos gali perštėti arba net skaudėti. Tokie randai dažnai susidaro po nudegimų. Keloidiniai randai yra sunkiausia hipertrofinių randų forma. Jie gali susidaryti bet kurio amžiaus žmonėms, tačiau dažniau susidaro ant jaunų žmonių odos. Keloidiniai randai dažnai yra grubūs, apvalūs, sudaro netaisyklingas randų audinio raukšles ir išplinta toliau už žaizdų ribų. Atrofiniai randai paprastai būna įdubę ir išsiplėtę. Jie atsiranda, kai sutrinka gijimo procesas ir susidaro nepakankamas jungiamojo audinio kiekis, pavyzdžiui, išnykus spuogams.

Efektyviausias randų gydymas būna tada, kai jis atliekamas iš karto sugijus odai po pažeidimo – ankstyvuoju randėjimo periodu, kai jungiamasis audinys užpildo odos ir paodžio defektą, formuojasi ir tvirtėja. Neįsisenėjęs randas laikui bėgant tampa labiau elastingas ir mažiau matomas. Tai įvyksta maždaug per trejus metus. Po sudėtingų sužalojimų ar operacijų randai  įprastą savo išvaizdą įgauna per 6 mėnesius.

Randus šalina taip pat silikoniniai preparatai, homeopatinės priemonės, minkštinamieji kremai. Po didesnių sužalojimų likusiems randams šalinti naudojami specialūs elastiniai kompresiniai gaminiai, kurie maunami randų vietoje. Jie spaudžia randinius audinius ir  taip sumažina kraujotaką, kad randai negalėtų išvešėti. Randai naikinami taip pat atliekant hormoninių vaistų – kortikosteroidų arba homeopatinių preparatų injekcijas.

Dauguma gydytojų pataria neskubėti randų šalinti lazeriu, ypatingai randų likusių po spuoų gydymo. Jie pabrėžia, kad randų naikinimas tokiu būdu tik nedidele dalimi turį sėkmingą gydymą. Gydytojai taip pat nepatariama randų vietoje atlikti masažo, nes tai tik paskatins randinio audinio kraujotaką, o reikia tą kraujotaką kaip įmanoma labiau mažinti. Randų gydymas, randų šalinimas taip pat neatliekamas ir fizioterapijos priemonėmis, kurios gerina kraujotaką.

Mūsų klinikoje šalinami, gydomi randai likę po spuogų gydymo (atrofiniai randai) atliekant homeopatinių medžiagų injekcijas arba šlifuojant juos cheminiais pilingais. Randų naikinimas yra ilgas procesas, reikalaujantis daugiau nei vienos procedūros. Randų šalinimas yra neskausminga procedūra, tačiau gali sukelti odos pleiskanojimą keletą dienų po procedūros. Randų gydymas geriausiai planuotinas ne saulėtuoju metų periodu, nes reikalauja papildomo saugojimo odos nuo saulės.

KAINORAŠTIS:

Randų šalinimasKaina
TCA RŪGŠTIS RANDŲ NAIKINIMUI (DERMACEUTIC)50 €
MEZOTERAPIJA RANDŲ LYGINIMUI, ŠALINIMUI 35 €

 

Registruokitės procedūroms ir džiaukitės tobula oda!

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai

Kiekvienam savo klientui suteikiame nemokamą konsultaciją, registruokitės ir mes jums paskirsime gydymą.