+370 657 81184

Spuogų gydymas

Spuogų gydymas

Spuogai kelia ne tik didžiulį diskomfortą, bet ir slopina gyvenimo džiaugsmą.  Nors spuogai daugeliui atrodo nepavojingi, tačiau neprižiūrint spuogų gydymo proceso, jie gali palikti sunkiai taisomus šalutinius reiškinius – randus (post acne randai). Taigi, spuogų gydymas yra labai svarbus žingsnis turint šią problemą. Jauni žmonės turintys spuogų, dėl jos itin nerimauja. Spuogai jiems gali sukelti liūdesį, net depresiją.

spuogų gydymas

Reikia pastebėti, jog visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, kad spuogai tik laikina amžiaus problema. Su spuogais daugelis žmonių susiduria jaunystėje, bet nemažai šią problemą turi ir vyresniame amžiuje. Tokie spuogai vargina ne tik moteris, bet ir vyrus. Spuogai – akne – tai lėtinė odos liga, kurios gydymas kartais gali užtrukti gana ilgai. Spuogų gydymas yra ilgas procedas.

Kaip atsiranda spuogai

Spuogai (acne vulgaris) – dažna lytinio brendimo liga, kurios atsiradimą lemia riebalų liaukų sekrecijos padidėjimas, jų latakėlių ragėjimo sutrikimas, mikrobų dauginimasis, uždegimas. Didelės reikšmės spuogams atsirasti turi genetiniai veiksniai – jeigu abudu tėvai jaunystėje turėjo riebią odą ir kentėjo nuo spuogų, tai didelė tikimybė, kad ši problema vargins ir jų vaikus. Spuogų formavimuisi bei ligos paūmėjimui turi įtakos vyriškų bei moteriškų lytinių hormonų santykis. Organizme, ypač moterų, šių hormonų pusiausvyra nuolat svyruoja – moterims tai paaiškina ligos paaštrėjimą prieš menstruacijas. Spuogus gali išprovokuoti įvairios kosmetikos priemonės, ilgalaikis medikamentų vartojimas (jodo, bromo preparatai, vitaminai B6, B12, kortikosteroidai), cemento dulkės, mineralinės alyvos, naftos produktai, netinkama mityba ir dauguma kitų organizmui keliančių stresą veiksnių. Spuogų gydymas turėtu būti pradedamas vos pradėjus pastebėti šią problemą.

Akne (acne) ligos eiga

Kliniškai paprastieji spuogai pasireiškia juodais ir baltais inkštirais, vadinamaisiais komedonais, pūlinukais, cistomis, gilių spuogų vietose formuojasi randeliai. Pažeidžiama veido, kaklo, krūtinės, nugaros oda. Galima skirti paviršinę ir giliąją spuogų formas. Tose vietose, kur raginės epidermio ląstelės sukimba su riebalais ir užkemša plauko folikulą, formuojasi komedonai. Aplinkinėje odoje susiformuoja mazgelių, kurie gali supūliuoti (plauko folikulo dominuojantis mikroorganizmas Propionebacterium acnes). Uždegimo sukietėjimui (infiltratui) padidėjus ir susiliejus, gali atsirasti gilių, kietų infiltratų. Moterims kartu su spuogais kartais stebimas padidėjęs plaukuotumas bei menstruacijų sutrikimas.

Liga dažniausiai išryškėja paauglystėje (15-19 metais), tačiau gali atsirasti ir vėliau. Ji gali tęstis ilgai (mėnesius ar metus) su naujais paūmėjimais ir pagerėjimais. Raudonieji spuogai (acne rozacea) – odos liga, pasireiškainti odos raudonumu ir spuogais. Serga šia liga daugiausiai 30 – 50 metų amžiaus žmonės. Spuogų gydymas yra efektyviausias tuomet, kai liga dar neįsisenėjus, todėl spuogų gydymui reikia skirti dėmesį pastebėjus, kad veide nuolat atsiranda nauji spuogai.

Komplikacijos

Spuogų gydymas yra labai svarbus, nes negydomi spuogai sukelia nemalonias komplikacijas. Dažna komplikacija – prisidėjusi antrinė infekcija ir pūlinukų formavimasis (toks užkrėtimas galimas spaudant inkštirus). Negydomi spuogai dažnai palieka (post acne) randus. Spuogų gydymas didele dalimi priklauso nuo paciento kantrybės laikui, bei kasdieninės priežiūros.

Spuogų gydymas

Spuogų gydymas yra ilgalaikis, reikalaujantis tiek paciento, tiek gydytojo kantrybės. Sunkias šios ligos formas gali gydyti tik gydytojas, kosmetologas. Skiriamas vietinis ir sisteminis spuogų gydymas. Vietiškai vienu ar keliais preparatais kombinuojant galima atlikti spuogų gydymo procedūras. Spuogų gydymui taikoma:

1. Komedonų valymas, inkštirų valymas – mechaninis veido odos valymas; cheminis veido valymas, rūgštinis veido valymas. Veido odai valyti skirti preparatai ir su benzoilperoksidu (1-5 proc., 10 proc. tirpalas, želė, kremas). Naudojant šiuos preparatus jau po kelių dienų oda tampa švelnesnė, lygesnė, sumažėja pūlinėlių, nes benzoilperoksidas naikina ir plaukų folikule esančius mikroorganizmus. Labai stiprų poveikį turi retinoidai (tretinoinas).

2. Plauko folikule esančių mikroorganizmų slopinimas – išoriškai naudojami eritromicino, tetraciklino, klindamicino grupės vaistai. Tačiau išoriškai gydyti vien antibiotikais nerekomenduojama ilgiau nei 4-6 savaites, nes gali atsirasti bakterijų atsparumas.

Kartais sisteminis gydymas derinamas su vietiniu. Esant sunkioms spuogų formoms, vartojama ir geriamų vaistų:

1. Antibiotikai (dažniausiai eritromicinas, doksiciklinas);

2. Hormonai; jaunoms moterims skiriama vyriškų hormonų androgenų veiklą slopinančių preparatų (ciproterono acetatas)

3. Retinoidai (izotretinoinas) naudojami ypač sunkioms formoms gydyti (randėjantys, cistiniai spuogai).

Estetinės kosmetologijos specialistai žino, kad spuogų gydymas yra sunkus ir ilgas darbas, tačiau naujosios technologijos ir ilgametė patirtis gali daryti stebuklus.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad spuogų gydymas turi būti reguliarus. Nes spuogas yra tik pasekmė. Gali būti, kad nuo to momento, kol užsikemša riebalinė liauka iki spuogo pasirodymo gali praeiti net iki 3 mėnesių.

Kodėl spuogų gydymas sėkmingiausias mūsų Odos Klinikoje Oderma:

  • Tik patyręs specialistas gali nuspręsti kokias procedūras taikyti ir kokias priemones parinkti. Mūsų klinikoje dirba ilgametę darbo patirtį (kai kurie net 25 metus) turintys specialistai, kurie tobulina savo kvalifikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.
  • Veido oda yra labai jautri ir netinkamas spuogų gydymas gali palikti randus visam gyvenimui. Jei pasinaudosite mūsų klinikos profesionalų paslaugomis, išvengsite tokių komplikacijų, kaip kraujosrūvos, randai.
  • Kiekviena procedūra atliekama tik su aukščiausios kokybės dermatologiška kosmetika.
  • Dedame pastangas, kad pateisintume kiekvieno kliento pageidavimus ir viršytume jo lūkesčius.
  • Dėl didelio pacientų pasitikėjimo ir lankomumo, galime pasiūlyti itin patrauklais kainas už spuogų gydymo procedūras.

SPUOGŲ GYDYMO KAINOS:

Spuogų gydymas. ProcedūraKaina
MECHANINIS GILUMINIS VEIDO VALYMAS SU VAISTINĖMIS MEDŽIAGOMIS38 – 40 €
ACNE, SPUOGŲ GYDYMAS SU VAISTINĖMIS MEDŽIAGOMIOS35 €
BALANSUOJANTI PROCEDŪRA RIEBIAI ODAI LANECHE PROFESIONALIA KOSMETIKA40 €
SPUOGŲ GYDYMAS RIEBIOS ODOS PROCEDŪRA CHRISTINA40 €
APARATŪRINIS SPUOGŲ GYDYMAS DEGUONIMI38 €
AUGALINĖS KILMĖS SPUOGŲ GYDYMO PROCEDŪRA35 €
MECHANINIS VEIDO VALYMAS SU ANNA LOTAN KOSMETIKA35 €
SPUOGŲ GYDYMAS – RŪGŠTINIS VEIDO VALYMAS35 – 90 €

 

Kviečiame registruotis nemokamai konsultacijai jau dabar. Mes padėsime Jums atsikratyti spuogais pačiu paprasčiausiu keliu!

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai

Kiekvienam savo klientui suteikiame nemokamą konsultaciją, registruokitės ir mes jums paskirsime gydymą.